Reede, 21.10. oli tore päev! Õieti sisaldas see päev mitu toredat asja.

1. Koolis toimus Kihelkonna pensionäridele mõnus kokkusaamine.

2. Õpilased tegid näitemängu oma vanaemadele ja vanaisadele.

3. Algas koolivaheaeg ja…

4.  …kõige paremaks asjaks oli PIDU koolivaheaja alguse puhul!!!

Pidu pidas terve kool ja see oli äge, sest sai laulda karaoket, mängida vahvaid mänge ja õpetajatele oli kõige parem mullide puhumine ja õhupallide puhumine. Kopsumaht kasvas korralikult, sest eks on õpetajal vajalik rääkida valju ja selge häälega. Laud oli kaetud igasuguse hea ja veel paremaga ja kõigil oli lõbus. Mõnusat vaheaja veetmist ja head puhkust!!!   Õpetaja Külli.

 

VÄÄRIKAD KOOLIS KÜLAS

Õpetaja Kadri Kullapere algatusel ja vedamisel külastasid veerandi viimasel päeval koolimaja kohalikud pensionärid. Järgnevalt kirjeldab õp Kadri päeva lähemalt:

Reedel, 21. oktoobril kutsus kool külla kogukonna väärikas eas liikmeid. Kohale tuli 30 uudistajat. Külalisi võtsid uksel lahkesti vastu 1. ja 2. klassi õpilased Nastja ja Liisa.
Kell kaks algas muusikaklassis väike kontsert, kus tervituseks laulis peaaegu terve kool. Aplaus oli tugev. Järg jõudis tüdrukute bändi kätte. Vaatajate rõõmus üllatus oli suur, kui õp Ursula juhendamisel astuti üles mitme looga, mis erinevatel pillidel mängituna nii kenasti kokku kõlasid. Bänd sai kõvasti kiita. Kõigi õpilaste osavõtul ettevalmistatud näidendi „Suur Peeter ja Väike Peeter” etendamine ootas kolmandal korrusel. Õpilased olid ise valmistanud dekoratsioonid, otsinud rekvisiidid ja leidnud vanemate abiga kostüümid, toonud toolid ja sättinud kõik valmis. Hommikul selgus väga kurb tõsiasi, et Oliver Paberit, kes pidi mängima tükis Härra osa, oli haigestunud. Kõigil õpilastel oli juba oma osa mängida:
Estellel- Suur Peeter
Roosil- Väike Peeter
Liisal- Hiireema
Nastjal- Hiirepoeg
Mirtel- Mesilaste ema
Oliveril- Noor mesilane
Eliisil- Kulliema
Elisel- Kullipoeg
Loore-Lotel- Kullipoeg
Andreasel- Vanapagan
Ristjanil- Vanapagana poeg
Ferdinandil- teadustaja roll
Samas pidid nad nobedad olema ka paksu metsa, suurt kaljut ja laia merd kujutama. Asi kiskus kriitiliseks. Abi tuli ootamatult – Ukrainast Kihelkonnale kolinud pere ja Nastja vanaema Natalja Markina näol. Südi naine ei kartnud pooletunnise ettevalmistusega rahva ette astuda ja eesti keeles esineda. Üllataja sobitus hästi laste suurepärase ja improvisatsioonirikka esinemise juurde. Aplaus oli tugev ning lilledega tänu polnud mitte kitsi. Väärikate pidu jätkus sööklas, kus ootas kohvilaud kuulsate pirukate ja
õunakookidega. Kooli poolt tervitas direktor Kai, kes tutvustas kooli tegemisi ja tegi huvilistele ringkäigu. Tühjade kätega ei pidanud keegi lahkuma. Tagasiside on peole olnud hea. Väikeses koolis on ühistesse tegevustesse haaratud kõik õpilased just oma võimete kohaselt.

 

Veerandi viimasel päeval