Eelmisel veerandil tegime käsitöötundides päris tööd – lihvisime, värvisime ja lakkisime vanu toole ja valmistasime kiigelaudu. Töö oli suur ja aeganõudev ning sellele kulus lausa mitu kuud!
Kuna on  Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva teine aasta ja sel aastal peetakse ka juubelilaulupidu, siis valisime tööde teemaks rahvariide triibud. Mustrite valimisel kasutasid lapsed M.Kaarma ja A. Voolmaa raamatu “Eesti rahvarõivad” (1981) värvitahvleid ja lõikelehti.
Mustri suurendamine ja sobivate värvide valik olid päris tõsised tööd.
Suuremad klassid valisid eelnevalt tooli, puhastasid selle ja kandsid siis oma valitud mustri triibud toolipõhjale. Mõõtmist ja mõõdetu parandamist oli palju.
Värvimine võttis tõesti palju aega, sest iga värvitriip pidi kuivama enne, kui selle naabertriibu värvimiseks kinni teipida sai. Viimasena värviti toolide jalad ja seljatoed. Lakkimine läks juba ladusalt.
Valmis tööle kirjutas iga meister peale valitud mustri piirkonna ja meistri nime.
Väiksemad lapsed, samuti kui suuredki, said proovida oma käeosavust mõõtmise töös. See osutus kohati üsna keerukaks. Kuid kui värvitud kiigelaualt hakkasid teibi alt ilmuma peidus olnud värvid, siis oli imestamist palju!
Suure maalritöö lõpetas kõigi taieste esitlus kaasõpilastele, õpetajaile ning emadele-isadele.
Ühiselt leiti, et kuigi iga algus on raske, siis hoolsalt tehtud töö lõpptulemus oli seda vaeva ja vahepealset muretki kuhjaga väärt!
Täname kõiki vanemaid, kes meid värvidega aitasid. Ja värve oli tõesti vaja palju ja erinevaid.
Aitäh ka õpetaja Kateriinele, kelle toel valmisid vanematel lastel korralikud power point esitlused.
Toolid jäävad kooli lastele tunnis kasutamiseks.
Triibukiiged aga hakkavad sel suvel kaunistama Kihelkonna koolilaste koduhoove.
Toolide ja kiikede valmistamisest kirjutas idee autor ja laste juhendaja õpetaja Maarika. Aitäh!
Triibukiiged ja -toolid Kihelkonnal