Spordinädala kõik hommikud algasid virgutusvõimlemise või ringmänguga, milles osalesid ka lasteaialapsed. Pärast enese liigutamist läksid väiksemad hommikusöögile, koolilapsed aga tundidesse.

Esmaspäev – olümpia

Külla tuli meie kooli vilistlane, endine kümnevõistleja Madis Kallas, kes rääkis spordist ja sportimisest ning näitas kollektsiooni erinevate alade naelikutest ja spordiriietest, oma karikatest ja medalitest. Oli väga huvitav!

Spordivõistlused algasid õpilaste valmistatud olümpialipu heiskamise ning olümpiatule süütamisega. Kui lipu heiskasid 2. ja 3. klassi õpilased ühiselt, siis tulesüütamise au kuulus Mihkel Johannes Uustalile kui kooli parimale sportlasele.

Alustuseks toimus soojendusvõimlemine Madise juhendamisel ja seejärel teatevõistlus koos õpetajatega.

Edasi läks tõsiseks sporditegemiseks. Võisteldi 60 m jooksus, palliviskes ja kaugushüppes. Tulemused olid head, peaaegu kõik parandasid mõnda isiklikku rekordit. Poistest sai kolm alavõitu Mihkel Johannes Uustal, kolm teist kohta Hendrik Sepp, tüdrukute seas said 60 m jooksus I koha Anni Kukkela, II koha Karoliine Vaher, III koha Emilia Ait, palliviskes I koha Liisa Leana Kanarbik, II koha Karoliine Vaher, III koha Anni Kukkela, kaugushüppes I koha Karoliine Vaher, II koha Anni Kukkela, III koha Liisa Leana Kanarbik.
Olümpiapäev lõppes lipu langetamise ja tule kustumisega. Spordivaim aga jäi! Mälestuseks sai iga osaleja kadakase olümpiamedali.

Teisipäev – judo

dscf6201Külas käis Kuressaare judo-treener Madis Laid koos kahe oma õpilase Kirke ja Arturiga. Põnevil kuulasid lapsed selgitusi judost kui spordialast, selle olemusest ja treenimisest, vaimustunult jälgisid demonstratsioonesinemist. Saime kõik koos mängida mängu “Hiina müür” ja lõpuks oli soovijail võimalus võidelda tatamil. Kõigile meeldis kohtumine väga ja nii mõnigi arvas, et võiks judo-trenni minna küll.

Kolmapäev – mereline rattamatk Oju majaka juurde

Ilm oli päikeseline ja septembri kohta väga soe. Majaka juures ootas meid juba onu Aivar paadiga. Ta rääkis mereohutusest, näitas paadis vajaminevaid vahendeid ja lõpuks viis lapsed ka merele, kus kõik said proovida sõudmist. Mõnigi tegi seda esimest korda. Kui olime onu Aivariga hüvasti jätnud, küpsetasime lõkkel viinereid ja õunu, mis maitsesid väga hästi, kuna kõht oli päris tühjaks läinud. Kodutee läks kiiresti ja rõõmsalt ning kehalise kasvatuse õpetajale tundus, et me võiksime palju sagedamini matkata! Sellega olid kõik nõus.

Neljapäev – lasteaialaste orienteerumismäng

Toimus orienteerumismäng, kus punktide asukoha pidid lapsed tuvastama fotode järgi. Vanemad lapsed liikusid ühest punktist teise omapäi, pisemad koos tädi Ingridi ja Tamaraga. Mõnes punktis oli vaja täita ka ülesanne. Oli põnev ja lõbus!

Reede – maastikumäng “Reipalt koolipinki!”

Õpilased, õpetajad ja lapsevanemad jagati kahte võistkonda, kes sõbralikult ja üksteisega arvestades pidid salakirju lahendades läbima kontrollpunktid ning täitma ülesanded. Vaja oli koostööd, nutikust, osavust ja kaaslastega arvestamise oskust. Finišis ootas kõiki õunakauss, valla helkur ja Coopi auhinnad!

 

Spordinädal 12.-16. september