Esmaspäeval, 15. oktoobril toimus koolis meeskondlik köögiviljavõistlus, mille võitis tiim „Laekas“, kuhu kuulusid Liisa (5. kl), Hendrik (4. kl), Andra-Elizabeth (2. kl) ja Loore-Lote (1. kl).

Võistlus koosnes neljast voorust. Kõigepealt tuli köögiviljad tuvastada maitse põhjal, seejärel lõhna järgi. Kolmandaks pidi viljad tundma ära katsumise teel. Üllatusvoorus sõid osalejad aga porgandimuffineid ning ülesandeks oli kirja panna selle koostisained.

Et arvamine liiga lihtne poleks, oli köögiviljade vahele pandud ka mõni puuvili ning maitsetaimgi. Kõige rohkem nuputamist nõudis avokaado tuvastamine kuju järgi. Pimesi katsudes meenutab see tõesti pisut sidrunit.

Võistlus oli ülimalt tasavägine ning võitja selgitamiseks oli vajalik isegi lisavoor, kus tuli 30 sekundi jooksul panna kirja võimalikult palju köögivilju, mille söödav osa kasvab mullas.

Kokkuvõttes said kõik jälle pisut targemaks ning rõõm oli näha, et eelmisel aastal paljudele tundmatu olnud maapirni maitse oli seekord kõigil hästi teada.

Harjutamine teeb meistriks, seega kõik köögivilju sööma!

See maitse lõhnab tuttavalt!