12.jaanuaril 2021 alustasime koolis Pärandivaderite liikumisega.

Esimesena ettevõtmisena värskendasid lapsed teadmisi Artur Toomist, kelle pärandiga tehti esimene tutvus juba sügisesel väljasõidul Vilsandisse.

 Pikaajaline Vilsandi RP infotöötaja, praegune kooli tugiõpetaja Kadri Kullapere tegi väga põhjaliku ülevaate A.Toomi elust. Saime teada, et väga noore mehena, 22 aastaselt, alustas A.Toom Vilsandil majakavahi tööga ja selle kõrvalt Vaika Linnuriigi ülevaatajana. Tema algatusel loodud Vaika Linnuriik (1910) on üks maailma esimesi, kui mitte lausa kõige esimene linnukaitseala maailmas! Oma pühendumise eest hakkas rahvas teda linnukuningaks kutsuma. Kahjuks suri Artur Toom Siberis 1942.aastal. Nüüdseks on tema põrm toodud tagasi Kihelkonna kalmistule ning maetud perekonna platsile.

6.jaanuar on A.Toomi sünniaastapäev. Soovisime hauda korrastada ja panna hauale küünla. Värskelt sadanud lumi oli haua väga kauniks teinud. Asetasime kalmule küünla ja leppisime, et kui lapsed peredega kalmistul käivad, siis tutvustavad ka oma peredele A.Toomi hauda ning jälgivad, et see korras oleks. Kevadel, kui lumi sulab, vaatame haua uuesti üle.

 Osalesid:

1.kl – Mirte Heinam

2.kl – Estelle Ait, Eliis Teär, Joosep Kaal

3.kl – Roosi Kukkela, Elis Heinam

4.kl – Kädi-Leen Kurvits, Janeli Kaal

5.kl – Mihkel Martjak

õp. Kadri Kullapere, õp Maarika Naagel

Pärandivaderid Kihelkonnal