Meie koolil oli tore võimalus liituda Rootsist alguse saanud rahvusvahelise projektiga,  mille eesmärgiks on ühendada koole, mis asuvad UNESCO biosfäärikaitsealadel üle maailma.

Osalemiseks tuli läbida 4 etappi:

  1. Õpilased teevad omalemmikpaigast foto, video või joonistavad pildi ning kirjutavad, miks nad just selle paiga valisid. Ainuke tingimus on, et valitud paik peab asuma välitingimustes.
  2. Seejärel koondatakse mõtted kokku ja esitletakse valitud paiku teistele kooli- või klassikaaslastele. Näiteks võib korraldada virtuaalse fotonäituse, esitluspäeva vms.
  3. Ühiselt valitakse esitletud kohtadest välja lemmikpaik. Valimine peab toimuma demokraatlikult ning võiks läbi arutada, miks just selline valik.
  4. Esitatakse oma tulemus, mida jagatakse ja levitatakse UNESCO võrgustiku kaudu sotsiaalmeedias. Seeläbi jõuavad teie mõtted oma kodukohast paljude huvilisteni.

Lapsed valisid paiku ja pilte hoolega ning kirjutasid lood arvutisse. 11. aprillil oligi see tore päev, mil tehtud tööd olid esitlemiseks valmis. Kõik õpilased said oma lemmikpaika ka kaaslastele ja külalistele tutvustada.  Publik esitas kõigile esinejaile ka hulgaliselt küsimusi.  Hääletusega valiti välja ka meie kandi põnevaim paik. Selleks osutus Hendriku esitluses tutvustatud Käkisilm Vilsandi matkarajal.

Ühine otsus oli, et meie kodukandis on väga palju põnevaid paiku, kus eluruumi jätkub nii inimestele, kui teistele looduse eluvormidele ning et oluline on seda kõike hoida.

Lastele oli selle töö tegemisel suureks abiks Kadri Kullapere. Aitäh sulle, Kadri!

*Meie projektist saab lugeda ka ajalehest Meie Maa.

Osalesime rahvusvahelises projektis