Neljapäeval, 4. mail külvasid 2. ja 3. klassi õpilased kooliaias teravilju, kuna liitusime Eesti Taimekasvatuse Instituudi ja agronoom Heino Laiapea algatusega rajada sel kevadel üle Eesti 100 teraviljapeenart vabariigi 100. sünnipäeva tähistamiseks . Oleme ainus osalev Saare maakonna kool.

2. klassi õpilane Anni tundis suurt rõõmu, et maha sai panna ka oder “Anni” 🙂 Emilia nautis seemnete külvamist ning Hendrik on põnevil, kas terad ikka idanema hakkavad ning kas saaki saame.

Kasvatamiseks anti meile Eesti Taimekasvatuse Instituudilt järgmised tera- ja kaunviljad: oder “Maali” ja “Anni”, kaer “Kalle”, suvinisu “Voore” ja “Hiie”, põldhernes “Kirke” ja “Mehis” ning põlduba “Jõgeva”. Igale sordile on ette nähtud ruutmeetrine katselapp. Tuleval nädalal, kui ilmad ehk pisut soojemad, paneme maha ka herne ja oa. Kui taimed juba tõusevad, oleme rõõmuga valmis oma katselappe teistelegi huvilistele tutvustama.

Heino Laiapea on avaldanud lootust, et tänu 100 viljapeenrale tunneb Eesti rahvas meie riigi 100. aastapäeval paremini meil kasvatatavaid põllukultuure ja mõistaks kodumaise põllumajanduse tähtsust riigi majanduses, kaitsevõimes ning iseseisvuse säilimisel. Kooliaed on läbi aastate olnud meie lastele hea võimalus õppida tundma erinevaid aedvilju ning mõista, kuidas toit põllult taldrikule jõuab.

 

Õpilased osalevad 100 teraviljapeenra projektis