HÄÄLETA MEIE POOLT SIIN – vajuta “Meeldib”!

Novembrist veebruarini kestab konkurss, mille võitjale omistatakse Eesti kõige linnusõbralikuma kooli tiitel. Ka meie õpilased on konkursile registreerunud ning täidavad usinalt ülesandeid.

Novembris tuli teha lindudele söögimajad. Ostsustasime tutvustada lindudele meie valla värve – meisterdasime tetrapakkidest toidualused, mille värvisime mustaks ja punaseks. Kokku saime 7 triipu täpselt nagu meie valla lipul! Tihased on igatahes kooli taga tamme otsas rippuvad toidumajad üles leidnud. Meie värvilised majad ning Balsnacki saadetud linnusööt näivad neile meeldivat.

Detsembri ülesandeks oli joonistada paigalinde. Et me neist parema ülevaate saaksime, kutsusime endale külla Kadri Kullapere, temast suuremat linnusõpra meie vallas vist polegi! Tädi Kadri tutvustas meile erinevaid linde, vaatasime pilte ning harjutasime koos ka lärmakate hakkide lendu.

Kuna toidumajad tegime Kihelkonna valla värvides mustad ja punased, siis otsustasime ka linde kujutades sama teed minna – valisime joonistamiseks leevikese ning kasutasime õlipastelle. Et valmis linnud “lendu lasta”, lõikasime nad välja, liimisime külge pesulõksud ning panime kooli jõulupuu otsa. Kuusekaunistused missugused!

Iga kuu valib žürii välja kaks parimat lahendajat ning kolmas võitja selgub Facebooki laikide põhjal. Vajutage “Meeldib” SIIN! Joonistusi saab laikida kuni detsembri lõpuni.

Jaanuaris peavad lapsed lindudest kirjutama ning veebruaris lastakse fantaasial lennata. Märtsis selgub kõige linnusõbralikum kool ning lisaks kõlavale tiitlile on auhinnaks suisa 1000 eurot!

Õpilased jahivad kõige linnusõbralikuma kooli tiitlit