Esmaspäeval, 19. märtsil avasime koolis rändnäituse „100 teraviljapeenart“, mis annab ülevaate Eesti Taimekasvatuse Instituudi ja agronoom Heino Laiapea algatusest rajada möödunud aastal üle Eesti 100 viljapeenart, et tutvustada tera- ja kaunviljaliike ja Eestis aretatud sorte. Ühtlasi on tegemist peenrarajajate ühise kingitusega Eesti 100. aastapäevaks.

Meile on näitus hea meenutus eelmisel aastal kooliaias tehtust. Avamisel oli äratundmisrõõmu ja elevust, sest mitmel fotol olid ka meie õpilased. Stendidel oleva info kohta toimus avamisel väike viktoriin, millele oskasid kõige täpsemad vastused leida Anni (3. kl) ja Karoliine (4. kl). Tänavu on plaanis taas peenrad rajada ning loodetavasti on seekord maakonnast teisigi koole algatusega liitumas.

Esmaskordselt 8. oktoobril Urvastes avatud näitusel on üle 50 foto seemnete jagamisest, külvist, viljade kasvamisest ja koristusest, lisatud on selgitavad tekstid ja kommentaarid ning viie teravilja ning kolme kaunviljasordi põhjalikud iseloomustused. Heino Laiapea hinnangul on tegemist hariva õppematerjaliga.

Näitus jääb meie kooli nädala lõpuni, edasi liigub Salmele ning mitmesse teise maakonna kooli. Aprilli keskel saab näitusega tutvuda Tartus Maamessil. Heino Laiapea sõnul on eurosaadik Ivari Padar lubanud stendid viia isegi Brüsselisse!

Vaata varasemaid postitusi meie seemnekülvist ning projekti kokkuvõttest.

Meie kooli jõudis viljapeenranäitus