Eestist alguse saanud Maailmakoristuspäev on ajaloo suurim üleilmne kodanikualgatus, millest võtavad osa miljonid  inimesed enam kui 180 riigist. Kõik inspireeritud ühest eesmärgist: muuta oma kodu puhtamaks. Ka meie koolipere suured( koolilapsed) ja väikesed (lasteaed) võtsid sel aastal maailmakoristuspäevast aktiivselt osa.

Kihelkonna Kool otsustas maailmakoristuspäeva jaotada terve nädala peale. Iga õpilane sai valida koha, päeva ja kellega koos väikeprügi Kihelkonnal koristama läheb. Koristati nii kodu- kui kooliümbrust, tänavate ja teede ääri.  Kokku saadi umbes 30 liitrit pakendite pabereid, korke, plastpudeleid, plastiku tükke, suitsukonisid jne. Usinad korjajad, kellel kindad käes ja kilekotid kaasas, leidsid, et tänavate ääred olid suhteliselt puhtad. Koduümbrus samuti. Kõige suurem “saak” tuli kollase poe ümbert. Loodame, et puhastatud paigad jäävadki korda!

Õp Kadri Kullapere

“Üle-eestiline talgupäev sai tõuke 2008. aasta suurest prügikoristusest ning sellele järgnenud mõttetalgutest. Kuulusin 1991. aastast JCI (Eesti Noorte Koda) koosseisu ja olin koja aktiivne liige ning talgute mõttekojas osaline. Alates 2010. aastast on talgute korraldamine iga aktiivse kodaniku võimalus kogukonnas oma elukeskkonna heaks midagi ära teha. Kui sattusin Kihelkonna Kooli tööle, rääkis õpetaja Kai, et nemad siin sorteerivad prügi… ma ei uskunud, kindlasti läheb kõik lõpuks ikka ühte konteinerisse. Täna olen uhke, et isegi lasteaias sorteerime prügi ja see tõesti toimib imeliselt! Näen seda nüüd oma silmaga. Super!”  Eve Lilleleht, õpetaja abi lasteaias

 

 

Maailmakoristuspäeva kokkuvõte