25.märtsil tuli  seebi töötoaga meie kooli  Hariduse Kooli looduskeskuse juhataja Anne Teigamägi. Selles  töötoas õpitu  jääb küll tükiks ajaks meelde!  Healõhnaline, kauni välimusega omavalmistatud seep aga rõõmustab kõiki koduseid veel tükk aega.

Kõigepealt tutvustas õp. Anne, millest seepi hakatakse valmistama. Tal oli kaasas hulk tahket kitsepiimast valmistatud valget seebimassi. See tuli kõigil õpilastel lõikelaual noaga väikesteks tükkideks lõigata. Seebimassi tükid sulatati pliidi peal  valgeks vedelikuks.

Seebi lõhnastamiseks võis iga õpilane valida paljude eeterlike õlide seast oma lemmiklõhna. Valiti nii roosi, maikellukese, apelsini, mango, sidruni, vaarika ja troopika puuviljade lõhnu. Valik tehti pärast lõnade nuusutamise õpetust. Kunagi ei panda tugevaid lõhnu otse nina alla, vaid viibatakse lõhnapudelist väljuvat aroomi enda poole. Kogu klass oli korraga häid lõhnu täis.

Seebile värvuse andmiseks said lapsed valida sinise, rohelise, roosa, erinevate kollaste ja oraanzi värvaine vahel. Värvaine tuli väikese keemilisest klaasist nõusse tilkhaaval tilgutada ja lõhnaainega läbi segada. Tähelepanelikult tuli jälgida, et värvipudeli kork õigesti laual olevale paberile  astada.

Kolmandaks tuli valida meelepärane seebivorm. Toredaid silikonvorme oli lillede, putukate ja südamekujulisi.

Kuum seebimass, mis värvi- ja lõhnaainetega segatud, valati ettevaatlikult vormidesse ja lasti tahkestuda. Tunni aja pärast sai igaüks oma ilusa seebitüki kätte. Rõõmu kui palju!

LABOR RATASTEL  KIHELKONNA KOOLIS