Merekultuuriaasta juhtlauset “Näoga mere poole” võetakse meie koolis vägagi sõna sõnalt – õpilased istuvad kõikides tundides sõna otseses mõttes suunaga merele, mis koolist vaid mõnesaja meetri kaugusele jääb 🙂

3. klass käis mõni aeg tagasi rahvamajas näitusel “Pilk mere südamesse”, kus saadi teada, kuidas inimese käitumine merd mõjutab ning mida peame ka maismaal olles tegema, et merereostust vähendada. Pärast näitust käidi looduse asjatundja Kadri Kullaperega ka Abaja lahe ääres, mis osutus kõigi rõõmuks päris puhtaks.

2. klass käis aga Kuressaare linnuses näitusel “Meri annab, meri võtab”, kus uuriti põnevusega viikingiaardeid, vanu hülgepüüdmise vahendeid ning laevamudeleid. Noore kapteni kajutis lahendasid Emilia, Anni ja Hendrik mõistatusi, proovisid teha meresõlmi ning joonistasid näituse tarvis uhkeid purjekaid.

Viimase aja meeldejäävamatest tunnivälistest sündmustest mainivad õpilased veel ära Kuressaare Linnateatris nähtud etenduse “Piip ja Tuut kontserdil”. Fotole jäid koos näitlejatega Liisa, Mihkel ja Liisa Leana.

2. klass nautis väga ka läinud reedet, mil käidi Kuressaares einestamas, et vaadata, kas kõik õpitud lauakombed ning käitumisreeglid ka tõelises restoranis meelde tulevad ja rakendust leiavad. “Nii tore oli!” rõõmustasid lapsed.

Koolist eemal on ka põnev!