Sel aastal reisisime 29. ja 30. mail Saare- ja Muhumaal. Ilmad olid väga soojad, ujumas käisime lausa kaks korda. Esimesel hommikul seiklesime Suure Tõllu puhkeküla seikluspargis, vaatasime Kaali kraatrit, kus 3. klass tegi teemakohased ettekanded, peatusime Väikese väina tammil, kus tammi saamisloost rääkisid meile Kädi-Leen ja Ferdinant. Järgmisena peatusime oma ööbimispaigas Muhus Pärase külas Lepiku talus. Otsisime üles oma giidi Martini. Temaga koos me ratsutasime, laulsime, saime kivi kuningannadeks ja kuningateks, käisime maahaldjate juures, Allika emanda juures ja Üügu pangal.

Ööbimine telkides oli lõbus. Panime telgid üles. Ülespanemine oli poole raskem, kui kokkupanemine. Meid aitas bussijuht Ants. Meie telgi nimi oli “Kuumad Kiisud”. Mulle meeldis meie telgi peoõhtu. Mulle ei meeldinud see, et öösel oli vahepeal külm ja väga palju sääski oli. Aga mina oleks tahtnud reisil kauem olla ja kindlasti kauem telkida.

Teisel päeval sõitsime Tihuse turismitalus kalessiga, vaatasime trikke tegevat koera, külastasime jaanalinde, sebrasid, emusid jne. Seega käisime Nautse jaanalinnufarmis. Tutvusime Kahtla koolimajaga ja lõunatasime seal. Siis algas kodutee. See tore reis oli päris lahe ja soe.

Oma muljeid jagas 4. klass

 

Koolireis Saare- ja Muhumaale