Laste lood laadalkäigust.

Emilia: Me valmistusime niimoodi, et tegime ajalehest lillepotte ja pikeerisime. Me müüsime lilli ja nahka ja metssea konserve. Ma õppisin, kuidas ajalehest lillepotte teha. Mulle väga meeldis.

Hendrik: Pikeerisime taimed ja kolisime laadale. Meie naabrid olid sõbralikud. Minu isa andis meile 50 metssea konservi, et need klassi rahaks ära müüa ja ma õppisin tegema lillepotti ajalehest.

Anni: Me käisime aianduslaadal. Mulle meeldis seal väga. Hommikul pidime olema kell 10.30 õpetaja Maarika juures. Seal olid kõik lilled juba (bussi) peale tõstetud ja me olime valmis minema. Laadale jõudes pidime minema suurde valgesse telki. Meil olid väga toredad naabrid. Me müüsime seal igasuguseid taimi. Me õppisime, kuidas inimestele müüa lilli ja taimi. Me saime vahepeal laadal ringi käia ja meie taga oli mänguplats, kus me saime mängimas käia.

Õp. Maarika: Varakevadel pistis Kihelkonna Kooli 3. klass seemned mulda ja sealt hakkas varsti taimekesi paistma. Lilli sai päris palju ja siis tekkis mõte, et miks mitte klassireisi raha teenida just nende lilledega. Võtsime ühendust Kuressaare Aiandus- ja Lillelaada korraldaja, Kihelkonna Kooli endise õpetaja Reet Truuväärtiga. Talle see mõte väga meeldis ning nüüd polnud enam pääsu. Hulk käsitöö ja tööõpetuse tunde kulus ajalehest lilletorbikute vormimisele ja taimede pikeerimisele. Poest saime transpordiks pappkaste juurde. Laadapäevaks saime õnneks onu Leevi oma bussiga appi, teisiti poleks me oma lillekoorma ja müügilaudadega linna saanud. Viimasel hetkel andis Hendriku isa Rein meile kaasa suure hulga metssealiha konserve öeldes, et teenitud raha saame endale jätta.

Müümine oli tore töö. Laada lõpuks saime kokku päris suure summa, mille eest läheme klassiga reisile. Kuhu täpsemalt ja mida reisil teeme, sellest kirjutame, kui tagasi oleme.

Täname: Aialaada korraldajad eesotsas Reet Truuväärtiga – hea toetuse ja müügipinna eest; Saaremaa Kodukant ja Reet Viira – meie ettevõtmist toetava väga toreda naabruse eest; õp. Ursula Jakobson – tillukeste petuuniate eest; Leevi Naagel – bussi ja muu abi eest; Hendriku isa Rein Sepp – konservide ja loomanahkade eest; Tõnis Kipper – meediakajastuse eest laadal; kõik ostjad ja muidu toetajad – ilma teieta poleks meie ettevõtmine õnnestunud.

Tuleme teine kord jälle laadale!

Emilia Ait, Anni Kukkela, Hendrik Sepp, õp. Maarika Naagel

Kihelkonna kool käis Aianduslaadal