Sel aastal otsustasime, et teeme jõulupeo asemel hoopis teatrireisi Tallinnasse. Valisime välja Nukuteatri jõuluetenduse Elias maa pealt. Hakkasime sõitma hästi vara, Tallinnasse jõudes ootas meid ees supi- ja salatibuffee hotellis Dzingel. Kui kõhud täis, viis buss meid Tõnismäele, kust algas Tallinna linnaekskursioon. Õpetaja Maarika on varem töötanud Tallinna giidina ja nii saime näha-kuulda mitmeid põnevaid kohti ja lugusid. Vaatasime Vabaduse väljakut ja sealseid keskaegse linna eelväravate varemeid. Toompealt jäi meelde Pikk Hermann Eesti lipuga ja Parlamendihoone. Vaatasime ka sisse Nevski katedreaali ja võrdlesime seda meie koduse Kihelkonna kirikuga. Tore oli vaateplatvormidelt Tallinna all-linna poole vaadata. Tallinn on nii mere ääres, et suurte reisilaevade sadam on lausa kesklinnas!
Etendus oli väga tore ning ka Nukuteatri renoveeritud hoone jättis oma põneva disaini ning erksa värvilahendusega unustamatu mulje. Mis etendusest kõige rohkem  meelde jäi, seda arutame esmaspäeval koolis.
Peale etendust juhatas õpetaja Maarika meid mööda oma “salaradu” Raekoja platsi jõuluturule, mis sel aastal hääletati Euroopa kauneimaks . Küll see oli ikka uhke – karussell, päris jõuluvana, rikkalikud müügikioskid, imetore kuusepuu ja kaunis muusika.  Kõik said seal ringi vaadata ning ka üht-teist koju kaasa osta.
Turult kõndisime Balti jaama ja sõitsime uue ilusa rongiga restorani õhtust sööma. Seal saime taas kokku oma bussiga. Olimegi juba väsinud ja pime oli ka. Algas kojusõit.
Mõnigi laps polnudki varem Tallinnas käinud, rääkimata Nukuteatrist. Rongisõitki oli paljude jaoks uudne ettevõtmine. On tähtis, et meiegi lapsed teavad nüüd, kus töötavad meie valitsus ja Parlament ning miks on Pikk Hermanni lipp meile nii tähtis.
 Oli tõesti tore päev nii lastele, kui õpetajaile. Laste hulgast kostis soove, et selliseid reise võiks veelgi korraldada. Mis siis ikka, eks läheme varsti jälle teatrisse! Väikekoolil on see eelis, et mahume kõik ühte bussi. Ning meie lapsed on väga hoolivad ja kokkuhoidvad ning oskavad kenasti käituda. Nii on koos tore Eestimaad avastada. Ehk jõuame enne kevadist Palamuse reisi vahepeal veel teatris käia.
Reisist tegi kokkuvõtte õpetaja Maarika.
Käisime Tallinnas!