HÄÄLETA MEIE POOLT SIIN – vajuta sinist kastikest sõnaga “Meeldib” ning aita meid finaali, kus on võimalik saada linnusõbra tiitel ja 1000 eurot preemiaraha!

Käes on novembrist veebruarini kestva konkursi viimane voor – neljandaks ülesandeks oli otsida endast loomingulisust ja käsitöövilumust ning meisterdada vabas tehnikas midagi, mis seostub lindudega. Panime pead tööle ning leidsime, et oleks tore ühendada meeldiv kasulikuga ning otsustasime meisterdada meie lasteaialastele kingituseks näpuosavuskasti, mille abil saab peenmotoorikale lisaks harjutada ka värvide tundmist ning arvutamist. 

Piltidelt on näha, kuidas täitsime kasti looduslike materjalidega, voolisime plastiliinist linnud ning lõikasime karvasest traadist ussikesed. Mängijate ülesandeks on olla linnuema, kes nokaga (mida asendab pesulõks) oma poegadele ussikese korjab. Linnupojad söövad aga vaid usse, mis on nendega sama värvi. Õpetaja saab lastele anda ka lisaülesandeid, nt palun vii rohelisele pojale kolm ussi ja sinisele 5 ussi.

Andsime valminud kasti lasteaialastele ka üle ning tundus, et meie väikestele sõpradele see meeldib!

Iga kuu valib žürii välja kaks paremat lahendajat ning kolmas võitja selgub rahvahääletuse põhjal. Nemad pääsevad märtsis toimuvasse loosimisse, mille võitja kuulutatakse Eesti kõige linnusõbralikumaks kooliks ning saab lisaks kõlavale tiitlile auhinnaks suisa 1000 eurot! Vajutage “Meeldib” SIIT! Meie toredat tegu saab laikida kuni jaanuari lõpuni.

Jaht linnusõbra tiitlile on lõpusirgel