Õuesõppenädala matk kooliümbruses

Üle-eestilise õuesõppenädala raames on meil sel nädalal toimunud palju tegevusi õues!  Tänane päev algas hingedepäeva kotijooksuga. Lasteaia vanemast rühmast ja koolilastest moodustatud võistkonnad olid peaaegu tasavägised. Veel käisime matkamas uuendatud Papissaare teel ja katsetasime ojas voolukiirust Ferdinandi poolt volditud paberlaevukese abil. Teel lahendasid õpilased erinevaid matemaatilisi ja keelelisi ülesandeid.

Õp Kadri Kullapere

Veerandi viimasel päeval

Reede, 21.10. oli tore päev! Õieti sisaldas see päev mitu toredat asja.

1. Koolis toimus Kihelkonna pensionäridele mõnus kokkusaamine.

2. Õpilased tegid näitemängu oma vanaemadele ja vanaisadele.

3. Algas koolivaheaeg ja…

4.  …kõige paremaks asjaks oli PIDU koolivaheaja alguse puhul!!!

Pidu pidas terve kool ja see oli äge, sest sai laulda karaoket, mängida vahvaid mänge ja õpetajatele oli kõige parem mullide puhumine ja õhupallide puhumine. Kopsumaht kasvas korralikult, sest eks on õpetajal vajalik rääkida valju ja selge häälega. Laud oli kaetud igasuguse hea ja veel paremaga ja kõigil oli lõbus. Mõnusat vaheaja veetmist ja head puhkust!!!   Õpetaja Külli.

VÄÄRIKAD KOOLIS KÜLAS

Õpetaja Kadri Kullapere algatusel ja vedamisel külastasid veerandi viimasel päeval koolimaja kohalikud pensionärid. Järgnevalt kirjeldab õp Kadri päeva lähemalt:

Reedel, 21. oktoobril kutsus kool külla kogukonna väärikas eas liikmeid. Kohale tuli 30 uudistajat. Külalisi võtsid uksel lahkesti vastu 1. ja 2. klassi õpilased Nastja ja Liisa.
Kell kaks algas muusikaklassis väike kontsert, kus tervituseks laulis peaaegu terve kool. Aplaus oli tugev. Järg jõudis tüdrukute bändi kätte. Vaatajate rõõmus üllatus oli suur, kui õp Ursula juhendamisel astuti üles mitme looga, mis erinevatel pillidel mängituna nii kenasti kokku kõlasid. Bänd sai kõvasti kiita. Kõigi õpilaste osavõtul ettevalmistatud näidendi „Suur Peeter ja Väike Peeter” etendamine ootas kolmandal korrusel. Õpilased olid ise valmistanud dekoratsioonid, otsinud rekvisiidid ja leidnud vanemate abiga kostüümid, toonud toolid ja sättinud kõik valmis. Hommikul selgus väga kurb tõsiasi, et Oliver Paberit, kes pidi mängima tükis Härra osa, oli haigestunud. Kõigil õpilastel oli juba oma osa mängida:
Estellel- Suur Peeter
Roosil- Väike Peeter
Liisal- Hiireema
Nastjal- Hiirepoeg
Mirtel- Mesilaste ema
Oliveril- Noor mesilane
Eliisil- Kulliema
Elisel- Kullipoeg
Loore-Lotel- Kullipoeg
Andreasel- Vanapagan
Ristjanil- Vanapagana poeg
Ferdinandil- teadustaja roll
Samas pidid nad nobedad olema ka paksu metsa, suurt kaljut ja laia merd kujutama. Asi kiskus kriitiliseks. Abi tuli ootamatult – Ukrainast Kihelkonnale kolinud pere ja Nastja vanaema Natalja Markina näol. Südi naine ei kartnud pooletunnise ettevalmistusega rahva ette astuda ja eesti keeles esineda. Üllataja sobitus hästi laste suurepärase ja improvisatsioonirikka esinemise juurde. Aplaus oli tugev ning lilledega tänu polnud mitte kitsi. Väärikate pidu jätkus sööklas, kus ootas kohvilaud kuulsate pirukate ja
õunakookidega. Kooli poolt tervitas direktor Kai, kes tutvustas kooli tegemisi ja tegi huvilistele ringkäigu. Tühjade kätega ei pidanud keegi lahkuma. Tagasiside on peole olnud hea. Väikeses koolis on ühistesse tegevustesse haaratud kõik õpilased just oma võimete kohaselt.

Väikeklassi tore ja õpetlik päev

22. oktoobril käis väikeklass Kuressaare teatris vaatamas väga toredat koguperenäidendit „Kes on Punamütsike?”  See meeldis kohe väga – oli põnev ja rõõmsameelne tükk, milles oli oma õpetusiva ka sees. Teatris vaadati kunstinäitust „Muidugi Mudist!” ja mindi sööma kohvikusse „Maiasmokk”. Seal tuli menüüst ise toit tellida ja selle eest ka tasuda. Sellega läks ikka aega… Seejärel sai vaadata Thule Koda ja tutvuda sealsete fantaasialoomadega. Karusell meelitas ka sõitma. Edasi sai Loode tammikus jalutades meelde tuletada erinevaid puuliike ja selgeks tehtud, mis vahe on pargil, metsal ja puudega karjamaal. Lümandal sai uudistatud just hommikul avatud mälestuspinke ja lühidalt tutvutud tekstidega, mis jutustasid Lümanda tähelepanuväärsetest inimestest, kellele pingid pühendatud. Lümanda kooli väli-jõusaal sai järele proovitud ja heaks kiidetud. Koju sai just selleks ajaks kui kõht jälle tühjaks sai ja rohkem muljeid enam peale ei mahtunud.

Tänu Saaremaa Lionsitele, kes on sponsoreerinud teatriskäike. Tänu ka Helje Vaherile, kes on olnud hea sõidutaja ja alati abivalmis kaaslane ettevõtmistes!

Õpetaja Kadri Kullapere

Meisterdamist täis hommik

Tänane hommik algas loovusklassis, kogu kooli õpilased olid ümber laua kogunenud ja ootasid meisterdamise töötoa algust. Loovust arendava töötoa läbiviijaks oli Orissaare Gümnaasiumi kunstiõpetaja ja vabakutseline kunstnik Reine Uspenski. Plaanis oli kaunistada küünlajalad teeküünaldele. Kasutusele võeti puidust klotsid ja siidipaber, millest rebimistehnikas tükke rebima hakati. Lisaks kaunistati ka klaaspurgid, mida samuti küünlatopsidena kasutada saab. Kiiremad tüdrukud meisterdasid munakarpidest süüteroose. Oli väga tegus hommik! Suur tänu tegusale juhendajale Reinele!